Alkoholisõltuvuse

nõustamine

koos taastumise teekonna läbinud inimesega

Alkoholisõltuvuse

kogemusnõustamine

koos taastumise teekonna läbinud inimesega

koos taastumise teekonna läbinud inimesega

Alkoholisõltuvuse kogemusnõustamine

Alkoholisõltuvus on tõsine ja sageli tekkinud märkamatuks jäänud probleemide tagajärjel, mis võib viia töökoha kaotuse, pere lagunemise ning tõsiste terviseprobleemideni. Kuigi alkoholi tarvitamine noorte seas on vähenenud, püsib see probleem täiskasvanud elanikkonnas ning on üha enam levinud meid ümbritsevate inimeste seas. Alkoholisõltuvus ei küsi meie vanust, sugu, perekonnaseisu ega elatustaset. Pole vahet kas oled noor või vana, rikas või vaene, mees või naine, elad üksi või perega, see võib salaja igaühe harjumustesse hiilida. Loomulikult mängib sõltuvusse jäämise juures suurt rolli ka geneetika. Meie ühiskonnas ja peredes on alkoholi liigtarvitamine endiselt väga normaliseeritud, mistõttu on raske nii inimesel endal kui ka tema lähedastel õigel hetkel märgata, et alkoholi kasutamine väljub kontrolli alt. Paraku pöördutakse spetsialistide poole tihti alles siis, kui on midagi juhtunud- lõppenud suhe, peretülid, töökoha kaotus, tervisemured jne.

Kogemusnõustaja eelis alkoholisõltuvusest väljatulemisel

Kogemusnõustaja eelis

alkoholisõltuvusest väljatulemisel

Kogemusnõustaja on ise sõltuvusest taastunud ning mõistab sügavamalt, mida klient läbi elab ja klient julgeb olla avatum.

Ta teab omast kogemusest, mis on taastumise protsessis keeruline ja mis võib aidata.

Nõustaja kogemus tekitab kliendis rohkem usaldust ja lootust, kuna ta näeb reaalset eeskuju, et kaine elu on võimalik.

Kogemusnõustaja võib tunduda kliendi jaoks vähem hirmutav kui psühholoog või psühhiaater, kes esindab “ametlikku” süsteemi.

Psühholoogi ja psühhiaatri vastuvõtule võib olla pikk järjekord, samas kui kogemusnõustaja võib olla kergemini ja kiiremini kättesaadav.

Kogemusnõustamine võib olla ka mitteametlikum, näiteks jalutuskäigu, telefoni- või veebikohtumise vormis.

Kogemusnõustaja ei asenda psühholoogi ega psühhiaatrit, kuid võib olla esmane ja toetav kontakt, kes aitab sõltlasel alustada taastumise teekonda. Tema suurim tugevus on elulähedane arusaam, samastumine ja praktiline tugi, mis võib muuta taastumisprotsessi kergemaks ja lootustandvamaks. Ideaalis võiks kogemusnõustaja teha koostööd teiste spetsialistidega, et pakkuda kliendile terviklikku tuge.

Alkoholisõltuvuse mõju lähedastele

Alkoholisõltuvuse

mõju lähedastele

kogemusnõustamine, toetav abikäsi nõustamisel

Alkoholisõltuvus ei mõjuta ainult inimest, kes sellega silmitsi seisab, vaid ka tema lähedasi – pereliikmeid, sõpru ja töökaaslasi. Tihti on just nemad need, kes otsivad abi ja tuge, kuid tunnevad end üksinda ega tea, kuidas edasi minna.

Olen ise olnud alkoholisõltlane ning tean omast kogemusest, kui keeruline on sellest välja tulla. Samuti olen oma elus kõrvalt näinud, kuidas sõltuvus mõjutab mitte ainult sõltlast, vaid ka tema lähedasi – nende muresid, lootust ja väsimust. Just seetõttu olen siin, et pakkuda tuge ja praktilisi lahendusi neile, kes seisavad selle keerulise olukorra keskel.

Minu põhi ja sealt välja tulemine

Alkoholisõltuvuse põhi ei ole ilus koht. See ei ole pidu, nauding ega vabadus – see on ellujäämine. Mina ei joonud selleks, et lõbutseda. Ma jõin, et enesetunne muutuks talutavaks.

Pohmellid olid väljakannatamatud, iga hommik oli võitlus. Enda käima saamine enne tööpäeva oli suur ettevõtmine – see võttis tunde, sest keha oli väsinud ja vaim kurnatud. Ma võisin alustada joomist reede õhtul ja lõpetada alles pühapäeva õhtul, olles suurema osa ajast mäluaugus. Lõpuks oli järele jäänud ainult kurnatus – mitte ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt.

Aga enne, kui ma suutsin teha otsuse muutuda, jätkus enesehävitus. Ma teadsin kuskil sügaval sisimas, et nii edasi minna ei saa, kuid ma ei olnud veel valmis. See oli pidev võitlus iseendaga – ühelt poolt soov elada ja teisalt hirm muutuse ees.

Ja mul vedas! Ma ei lõpetanud ühtegi korda alkoholi tõttu haiglas, kus oleksin saanud valusa, kuid ehk ka vajaliku hoiatuse. Ma ei olnud füüsiliselt sunnitud peatuma – see pidi tulema minu enda seest. Lõpuks, peaaegu aasta pärast isa surma, mis ei ole seotud alkoholiga, jõudis see teadmine minuni täielikult: ma ei taha surra – ma tahan elada. See oli hetk, kus sain aru, et kas muudan oma elu või kaotan selle. Mul oli päriselt surmahirm.

Esimesed nädalad ilma alkoholita olid kohutavad. Mu keha valutas, organid tundusid töötavat viimasel piiril ja surmahirm püsis – kuid nüüd teisiti. Ma kartsin, et ei vea välja. Aga ma ei andnud alla, sest ma tahtsin elada. Samm sammu haaval hakkas see hirm taanduma ja elu hakkas tagasi tulema.

Ma tean, kui raske on sõltuvusest välja tulla. Ma tean, et mõte muutusest tundub hirmutav, aga ma tean ka seda, et see on võimalik. Kui oled jõudnud punkti, kus sa enam ei taha lihtsalt eksisteerida, vaid päriselt elada – siis tea, et sa ei ole üksi.

Tänaseks olen olnud kaine
00A 00K 00P

00t 00m 00s

Teiste alkoholisõltuvusest välja tulemise lood